Półkolonie to rodzaj zajęć grupowych dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, organizowane w miejscu zamieszkania przez szkoły, domy kultury czy prywatne placówki. Półkolonie odbywają się w trakcie wakacji lub ferii zimowych. Dzieci są pod stałą opieką i mają zapewnione wyżywienie. W ramach zajęć organizowane są różne zajęcia sportowe, artystyczne i edukacyjne. Zajęcia trwają zazwyczaj w godzinach pracy.

Wakacje to pełne dwa miesiące wolnego i w tym czasie rodzice muszą  zapewnić swoim pociechom opiekę. Nie zawsze mają możliwość wysłać je za miasto. Dzięki półkoloniom dzieci spędzające wakacje w mieście spędzają czas rozwijając się z rówieśnikami, podczas gdy rodzice mogą pracować lub zająć się innymi obowiązkami.

Półkolonie to nie tylko rozwiązanie problemu, co zrobić z dzieckiem. To wiele możliwości rozwoju i szansa odkrycia nowych pasji i talentów dziecka. Niezwykle atrakcyjny harmonogram sportowych półkolonii przedstawia klub sportowy 2Times.

W przeciwieństwie do typowych zajęć lato w mieście, półkolonie letnie oferują szeroką gamę zajęć i są organizowane we kooperacji z profesjonalnymi trenerami sportowymi i animatorami. To tak naprawdę obozy młodzieżowe czy zielone szkoły organizowane w miejscu zamieszkania.

Dla osób wyłącznie zainteresowanych półkoloniami stworzyliśmy odrębną stronę: www.polkolonie-warszawa.com

półkolonie letnie w Warszawie, półkolonie zimowe w Warszawie